סיכום הנהלת פעילים מיום 13.4.15

פותחים שולחן – פותחים לב, יוזמה של שמוליק שם טוב.

עליסה עשת ופייסל מחאג’נה יפעילו את הפרויקט, שיבוצע בשיתוף עם “נשים עושות שלום”. באמצעות הפייסבוק/אתר  יוזמנו להירשם משפחות ערביות ויהודיות לשתי ארוחות, ארוחה אצל כל משפחה. הצוות המפעיל יעשה את המיטב להתאים את המשפחות, בתקווה שהמפגשים האלה “יולידו” מפגשים נוספים. עם שמוליק הגיע למפגש השר לשעבר מיקי איתן ,שברך על הפעילות של התנועה.

שיתוף עם “נשים עושות שלום”:

בהמשך לשיח המעגלים המשותף, נפגשנו, צוותים של שתי התנועות, לבחור מספר פעילויות משותפות שעלו בשיח. פרויקט ראשון “פותחים שולחן – פותחים לב”. נבצע גם חיבורי מידע  הדדיים באמצעות הפייסבוק, נקיים מפגשים בין הצוותים לבקרת ביצוע ובחינת רעיונות נוספים. פעילויות נוספות שסוכמו נפרט לקראת מימושן.

שיתוף פעולה עם ביה”ס “אל חיכמה” בנצרת:

שיתוף הפעולה מתבסס על פעילויות עם המורים ועם תלמידי החטיבה העליונה. נבחר צוות מורים/ות בהסכמת המנהל. מרכזת את הצוות סוהאד עבד אל-חלים. את הצוות שלנו ירכז עמיחי ירחי. בשלב זה סיכמנו על:

  1. טיול ניווט משותף עם משפחות מהתנועה שלנו בשבת 25.4.15 בקיבוץ גבע. בסיום הטיול שיערוך שעה וחצי-שעתיים נתכבד בארוחה משותפת, ובהמשך – קונצרט חוויתי של קערות טיבטיות, עם האמן/מטפל אברהם בן אור. סיום משוער ב 15:00. מפת ניווט של חיפוש המטמונים עולה 40 ש”ח, תימסר בטיול ע”י אורי ברזק, יוזם הטיול. המעוניינים ירשמו בהקדם אצל יוניש.
  2. מוזיקה מחברת אנשים: בתכנית לבצע ערב נוסף ב 28.5.15 בבית הספר. אנחנו מחפשים אמנים מתאימים מנצרת, פתוחים להצעות.
  3. פעילות משותפת עם מכללת יזרעאל: מטעמנו דוד דרורי אחראי על הנושא. הוא בודק מספר פעילויות משותפות למורים ולתלמידים, נפרסם לאחר סיכום.
  4. הקמת מרכז רובוטיקה בביה”ס – צוות מורים מיומן לנושא. הכוונה שיהיה זה מרכז למספר בתי-ספר, יהודים וערבים. ננסה לסייע לגייס תרומות/ תקציב.
  5. פגישה עם מורי ביה”ס: בתכנית להיפגש עם המורים, לספר ולשוחח על התנועה, לנסות לגבש קבוצה פעילה ולקדם שיתופי פעולה עם בתי-ספר נוספים בנצרת.

מפגש עם אנשי דת  – “חיים משותפים של יהודים וערבים במדינת ישראל” יתקיים במרכז ליאו-בק שבכרמל הצרפתי, ביום שלישי 5.5.15 בשעה  18:30,בבנין לוקיי קומה שנייה. בתכנית:

הרב יהודה גלעד / הרב של ישיבת מעלה גלבוע

רשאד אבו אל-היג’ה/ אימאם מסגד אל-ג’רינה בחיפה

ג’לאל חתאמי / סגן מזכיר כללי של הבאהיים

הכומר חאתם שחאדה / ראש העדה האנגליקנית בחיפה

מופק טריף / ראש העדה הרוחנית הדרוזית בישראל

הרב גלעד קריב / מנכ”ל התנועה הרפורמית בישראל

ברכות

מנחה: הרבה הרפורמית טללית שביט. פרטים נוספים, בהזמנה שתשלח בימים הקרובים. הפעילות מבוצעת בשיתוף עם התנועה הרפורמית, בית הגפן, המכון היהודי-ערבי בבית-ברל, ו”צועדים יחד לעתיד משותף”. המעוניינים  להשתתף (אפשר להביא ידידים) נא להירשם אצל יוניש.

מרחבי  פעילות

מרחב גליל עליון – מרחב חדש, מרכז בני קלמן מקיבוץ ברעם. בני יגייס צוות של פעילים בישובים היהודים והערבים ונגדיר את גבולות המרחב. קיימנו מפגש מועדון ראשון בברעם, ביום שישי 1.5.15 בשעה 10:00 נקיים מפגש במוזיאון סאסא.

מרחב נגב צפוני – מרכז דר אושרי בן דור ממיתר, ביום רביעי 29.4.15 בערב מתקיים במיתר מפגש משותף, יהודי-ערבי. תגיע משלחת מהצפון.

בקרוב נפרסם תכנית חוגי בית במרחבים האחרים.

 פעילויות משותפות

“מציירים נוף”- נותרו שני מפגשים אחרונים. הפעילות האחרונה תהיה של כל הציירים ומשפחותיהם בפארק גבעת המורה בשבת  9.5.15 ,שם בין השאר יציירו כל המשתתפים ציורים קבוצתיים. מתכננים שתי תערוכות לסיום, בישוב ערבי ויהודי. הפעילות בשיתוף פעולה עם המכון היהודי-ערבי בבית ברל ובמרכז הקהילתי ויצ”ו עפולה. מרכזים: שילה, דודו מואטי.

“מצלמים טבע”- השבוע ביום שישי בשעה 8:00 הקבוצה נפגשת במעיין יזרעאל. המעוניינים להצטרף – ירשמו  אצל לירון ארגמן  0544656740, מנחה מקצועי: שחר תמיר.

מפגש משפחות -בשיתוף פעולה עם התנועה הרפורמית, בהנחיית גבעת חביבה, פרויקט ניסיוני במטרה ללמוד כיצד יעיל ונכון לבצע בהמשך מפגשים וקשרים בין משפחות ערביות ויהודיות.

טיול ניווט, ‘חפש את המטמון’ יתקיים בשבת 25.4 בשעה 9:45 בקיבוץ גבע. פרטים כתובים למעלה ובמסמך ההזמנה. אפשר להירשם אצל יוניש.

כנסים אירועים

יזמות והיי-טק כמקדם חברתי – המפגש השני יתקיים “במכללת הכרמל” ביום חמישי 21.5.15 בשעה 18:30. המשתתפים יהיו הסטודנטים מהמכללה, נציגי ישובים דרוזים מהכרמל והגליל וחברי התנועה שלנו. אנחנו במשא ומתן עם מכללות וישובים נוספים המתעניינים בפרויקט.

צוות לקידום בתי ספר ייחודיים ודו-לשוניים – בריכוזה של ד”ר ריחאב עבד אל-חלים, ביום שני הבא 20.4.15 בשעה 11:00 ניפגש במנשיה-זבדה, את המפגש הזה תנחה גניה ויינשטיין, שהייתה אחראית במשרד החינוך על בתי-ספר ניסויים.

החתמה על ” האמנה” שלנו: אנחנו מחפשים מתנדבים, שבין השאר יודעים להפעיל אתרי תקשורת, במטרה לקדם בשיטתיות ובנחישות את הפרויקט שהוא תעודת הזהות שלנו.

פרויקט לימוד בישול ביתי: הרעיון שהועלה ע”י אחד החברים במטרה לקדם מוקדי בישול בבתים יהודיים ובבתים ערביים. מחפשים שפים ביתיים ומרכז/ת לפרויקט.